Rektörümüzün 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Milletimizin istiklâlini sağlayan, bütün mazlum milletlere ilham kaynağı olan Milli Mücadelemizin Başkumandanı, milli iradenin hâkim kılınmasıyla ilan edilen Cumhuriyetimizin banisi, “muasır medeniyet seviyesine ulaşmak” ideali doğrultusunda başlatılan milli kalkınma hamlesinin lideri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yıl dönümünü idrak ediyoruz.

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi olarak, öncelikli görevimiz olan bilgi üretme ve üretilen bilgiyi değere dönüştürerek, eğitim programlarımızla ihtiyaç duyulan donanımlı insan yetiştirerek Türkiye’nin kalkınmasına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yıldönümüne odaklanan 2023 vizyonuyla ülkemizi Atatürk’ün gösterdiği hedef doğrultusunda muasır medeniyet seviyesine ulaştırmak için üzerimize düşen bütün sorumlulukları layıkıyla yerine getirmeye gayret ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milletimizin istiklali ve istikbali için mücadele eden bütün şehit ve gazilerimizi, ülkemizin kalkınmasında emeği geçen herkesi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

 

Prof. Dr. Saffet KÖSE

Rektör

Başa Dön