İKÇÜ’NÜN KÜLTÜR ELÇİLERİ İFTARDA BULUŞTU

İKÇÜ’NÜN KÜLTÜR ELÇİLERİ İFTARDA BULUŞTU

İKÇÜ’de öğrenim görmekte olan Uluslararası Öğrenciler iftarda buluştu.

Dış İlişkiler Koordinatörlüğünün düzenlediği iftara katılan kültür elçileri, İKÇÜ’de eğitim almaktan duydukları mutluluğu paylaştı.

İftar programına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Turan Gökçe,  Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Çevik, öğretim üyeleri ve uluslararası öğrenciler katıldı.

362 Uluslararası öğrencinin İKÇÜ’de eğitim aldığını ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Turan Gökçe, dayanışma, hoşgörü, sabır, sevgi ve dostluk gibi, insanlığın yüce kavramlarının en üst değer bulduğu Ramazan Ayında İKÇÜ’lü uluslararası barış elçileriyle birarada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti paylaştı.

Gençlerin entelektüel birikimlerini, geldikleri ülkelerin ve bölgelerin kültür çeşitliliklerini, çok önemli ve kıymetli bulduklarını dile getiren İKÇÜ Dış İlişkiler Koordinatörü Doç.Dr. Mehmet Çevik ise ülkelerarası işbirliklerinde, dayanışmada, dostane ilişkiler kurulmasında onlara çok önemli roller düştüğünü belirtti.

Programa katılan İKÇÜ’nün kültür elçileri de Türkiye’de ve İzmir’de olmaktan, İKÇÜ’de eğitim almaktan oldukça mutlu olduklarını, burada çok güzel anılar biriktirdiklerini ortak dille paylaştılar.


HABER İLE İLGİLİ RESİMLER

Başa Dön