ÖRNEK PROTOKOLDE İKÇÜ DE VAR

ÖRNEK PROTOKOLDE İKÇÜ DE VAR

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), üniversite ve sanayi iş birliğini günümüz teknolojik koşullarının gerektirdiği düzeye çıkarmak amacıyla Üniversite-Sanayi İş Birliği Koordinasyon Kurulu (ÜSKK) protokolünü yeniledi. Her yıl yeni eğitim-öğretim yılında EBSO ile İzmir'deki 8 üniversite arasındaki ilişki alanlarının genişletilmesine, gerçekleştirilecek ortak çalışmaların somut ve sürdürülebilir bir temele oturtulmasına ve üniversite sanayi iş birliği ekosisteminin iyileştirilmesine olanak sağlayacak protokol geniş katılımla imzalandı.

EBSO'da düzenlenen ÜSKK Başkanı ve EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Gökçüoğlu’nun ev sahipliğinde yapılan törene, Ege Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Necdet Budak, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Saffet Köse, İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper ile akademisyenler katıldı.

Törende konuşan İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Saffet Köse, üniversite-sanayi arasında yapılan böyle önemli protokollere her zaman destek olduklarını söyledi. Prof.Dr. Köse, İKÇÜ olarak üretilen bilginin pratikte değer kazanması ve teknolojiye dönüşmesi için sanayiciyle yapılan iş birlikleri içinde olmayı arzuladıklarını kaydetti. Prof.Dr.Köse, sanayicinin ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanları karşılamak üzere şimdiden planlamaları yaptıklarını söyleyerek bu birlikteliğin planlarına ivme kazandıracağını sözlerine ekledi.


HABER İLE İLGİLİ RESİMLER

Başa Dön